Almanya Bayrağı

Almanya bayrağı içerdiği renkler ve taşıdığı anlam ile dikkat çekmeye devam etmektedir. Kutsal Roma Germe İmparatorluğu’ndan bu yana Avrupa üzerinde özel bir etki sahası olan Almanya’nın bayrağı sarı, kırmızı ve siyah renklerden oluşmaktadır. Resmi ve gayri resmi olmak üzere 2 farklı seçeneğin bulunduğu da belirtilmelidir. Dienstflagge der Bundesbehörden olarak anılan resmi bayraktır. Bayrağın resmi versiyonu sadece resmi kurum ve kuruluşlarda kullanılabilmektedir.

Almanya Bayrağı

Almanya Bayrağı Anlamı

Almanya bayrağı resmi ve sivil olmak üzere 2 farklı seçenek üzerinden sunulduğu için bu iki versiyon arasında bulunan şekli ayrım konusunda da veri sahibi olmanız gerekmektedir. Resmi olan versiyonda Alman arması bulunmaktadır. Alman arması bulunan versiyon resmi olurken, sadece 3 renkte bulunan yatay sütunlardan oluşan bayrak da sivil versiyon olarak tanımlanır. Alman armasında kartal yer almaktadır. Bu kartal hakimliğin simgesi olarak da tanımlanmaktadır.

Almanya Bayrağının Rengi

Almanya bayrağı png ve jpeg versiyonları üzerinden indirerek internet üzerinden sivil ve resmi versiyonlara sorunsuz bir biçimde erişim sağlama hakkınız bulunmaktadır. İndirme adımlarında kaynak olarak kullanmış olduğunuz sitenin güvenli olduğundan emin olmanız gerekmektedir. aksi takdirde cihazınızın güvenliği ile alakalı sorunlar meydana gelebilmektedir.

Alman bayrağı ile alakalı incelemeler yapılırken Avrupa’da diğer ülkelerin bayraklarında da resmi ve sivil versiyon olmak üzere 2 farklı seçeneğin söz konusu olabildiği de belirtilmelidir. Bizim ülkemizde çok aşina olmadığımız bir durum olsa da Avrupa devletlerinde bu tür sorunlar söz konusu olabilmektedir.

Almanya Bayrağına Benzeyen Bayrak

Almanya bayrağı İngilizcesi üzerinden de Google araması yapmanıza olanak verilmektedir. Arama kısmına Flag of Germany yazmanızın hemen sonrasında bayrağın en net versiyonuna erişim sağlayabilirsiniz. Bu aşamada İngiliz kaynaklarında yapılan araştırmalarda da renklerin bağımsızlığın ve mücadelenin en net simgelerinden biri olduğu üzerinde durulmaktadır.

Almanya bayrağı ile çok yakın benzerlikler içeren bir Uganda bayrağı da bulunmaktadır. Uganda bayrağı aynı renkleri ihtiva etmektedir. Sadece daha ince yatay çizgiler üzerinden şekillendirilmiştir. Bu bayrağın bir diğer ayırt edici özelliği de üzerinde Turna kuşunun olmasıdır. Bu kuş da bağımsızlık sembolleri arasında yerini almıştır.

Leave a Reply

Acil Vize